Skip to main content
Можливості

Сміливі знати: це — насильство: в межах Міжнародної акції «16 днів проти насильства» в Івано-Франківську провели Форум жіночого лідерства

By 2 Грудня, 20234 Грудня, 2023No Comments
2 грудня Благодійний фонд «Рокада» Івано-Франківськ проводив Форум жіночого лідерства у молодіжному центрі «Рух», що по вулиці Чорновола, 128.
Для відвідувачок Форуму, серед яких внутрішньо переміщені особи, провели практичний лекторій на тему пошуку релевантних програм і кар’єрних можливостей для жінок, а також серію психологічних майстер-класів, що спрямовані на покращення психо-емоційного стану.
«Форум жіночого лідерства зосереджений на тому, щоб недопустити економічного насильства над жінками, — розповіла Анна Ханас, фахівчиня напряму протидії гендерно зумовленого насильства благодійного фонду «Рокада». — Мова йде про те, щоб пояснити учасницям, які є релевантні програми розвитку для жінок, чому не потрібно боятися розпочинати новий етап роботи та як це зробити, де шукати доступні можливості освітнього та кар’єрного розвитку.
Тобто, Форум максимально сконцентрований на тому, щоб жінки розуміли шляхи та інструменти самозабезпечення та не були залежними у цьому від партнера. Адже ми сміливі знати, що економічне насильство таке ж неприпустиме явище, як і фізичне. І ми маємо з цим боротися».
Додатково організатори заходу передбачили безкоштовну дитячу розважальну зону, де для дітей провели професійні майсетр-класи із пластилінотерапії та малювання кавою.
Нагадаємо, що 2 грудня — це Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми.
«Рабство може здатися застарілим поняттям, однак вважати, що це явище в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою, — переконана юристка нашого Фонду Тетяна Хотетовська. — Сучасною формою рабства є торгівля людьми, шлюби з примусу, дитяча праця, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала».
Благодійний фонд «Рокада» традиційно долучається до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка  проходить кожного року в період з 25 листопада до 10 грудня, щоб привернути увагу до проблеми насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та порушення прав жінок.
Тематичні заходи проходять в кожному з 11 осередків Фонду під гаслом: Сміливі знати: це — насильство.

 

Як багаторічні партнери Агентства ООН у справах біженців, «Рокада» розділяє ініціативу Генерального секретаря ООН «UNITE! Долучайся, щоб покласти край насильству щодо жінок та дівчат». Йдеться про глобальні дії для підвищення обізнаності, посилення адвокації, обміну знаннями та інноваціями задля запобігання насильства та допомоги  жінкам, які постраждали від нього.

 

Проєкт реалізується за підтримки Aгентства ООН у справах біженців в Україні та Міжнародного фонду «Відродження».