Skip to main content
ІнтеграціяПідтримка громад

Стираємо кордони: інтеграційний захід для мешканців громад та внутрішньо переміщених осіб Тернопільської та Хмельницької областей

By 12 Лютого, 2024No Comments

Щоденно працюємо над тим, аби внутрішньо переміщені особи в кожній із громад почували себе вільно, комфортно та по-домашньому.

Сьогодні, стираючи кордони, мешканці та ВПО Підволочиської громади Тернопільської області та Волочиської громади Хмельницької області, обʼєдналися та познайомилися на місточку, що сполучає два регіони. Місце вибране незвичайне, адже міст – це символ звʼязку та майбутніх змін, а об’єднання цих людей – це символ того, що немає кордонів у спілкуванні між людьми, немає межі між тим, де ти народився і де ти зараз проживаєш. Але є дещо набагато важливіше – це людяність, добро та спільні перемоги.

Далі на учасників заходу чекала ще одна цікава подія – відкриття «Спільнопростору» на базі Волочиської центральної бібліотеки завдяки плідній співпраці благодійного Фонду «Рокада»із Волочиською міською радою та громадською організацією «Рада зі справ ВПО «Вікторія». Це місце відкриє ширші можливості для навчання, розвитку творчих здібностей, критичного мислення, зокрема, для дітей, мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб.

«Те, що ми робимо, це лише маленька частина для об’єднання громади з її новими членами, представниками влади та тими, хто проявляє активність в напрямку активної інтеграції у новий регіон. Цей проєкт – унікальний, адже об’єднує Тернопільщину та Хмельниччину, що не може не тішити. Впевнена, що даний простір стане місцем  проведення тренінгів,  майстер-класів, зустрічей  внутрішньо переміщених осіб та жителів громади, що сприятиме успішному інтеграційному процесу та дружньому спілкуванню між жителями громади», – наголосила Голова правління Наталія Гуржій.

Наш Фонд, зі свого боку, долучився до облаштування публічної локації з вільним доступом до мережі Інтернет, створенням мультимедійного комплексу та ремонту приміщення.

“Нам дуже не вистачало місця, куди можна було прийти,  провести тематичні заходи, поділитися ідеями чи навіть просто – поговорити. Від самого початку нашої інтеграції це було просто необхідністю. Але тепер дуже радіємо, що такий простір відкрили у нашій громаді. Будемо тут планувати свою діяльність, але, відверто кажучи, у нас вже дуже багато ідей щодо майстер-класів на весняні та Великодні свята. Дякуємо вам, що почули й допомогли реалізувати такий проєкт”, – поділилася своїми враженнями Вікторія Дʼяченко, голова ГО «Ради з питань ВПО «Вікторія», яка є внутрішньо переміщеною особою з Мелітополя.

Після відкриття всі охочі також могли долучитися до майстер-класу зі створення лялок-мотанок, що провела працівниця нашого Фонду. «Дякуємо вам за цю можливість, за спілкування, якого так бракує, дякуємо, що допомогли хоча б на трішки відволіктися від сумних думок і створити цю красу», – зазначила Вікторія з Миколаївської області, яка вже майже рік проживає у Підволочиській громаді.

А ми, зі свого боку, бажаємо нехай «Спільнопростір» стане спільним місцем для українців зі стертими кордонами між областями, де люди матимуть змогу планувати, зустрічатися, реалізовувати свої задуми та радіти спільним результатам.

Проєкт реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.