Skip to main content
ІнтеграціяПідтримка громад

У Чернівцях відновили простір для переміщених людей похилого віку

By 2 Березня, 20244 Березня, 2024No Comments


Кінозал, комп’ютерний клас та кабінет психологічної підтримки – все це стало можливим для літніх людей у Чернівцях.

Розширення простору на базі Чернівецького комунального центру соціального обслуговування “Турбота” – це ініціатива внутрішньо переміщених осіб, а саме студентів Університету третього віку.

Наш Фонд за фінансової підтримки  УВКБ ООН допоміг покращити умови в центрі, який надає навчальні програми для понад 700 студентів віком понад 60 років, включно з понад 270 особами, які зазнали переміщення внаслідок війни.

«Відновлення цього центру відповідає нашим зобов’язанням підтримувати ВПО, особливо людей похилого віку, надаючи їм нові можливості, навички та відчуття залученості. Ми раді співпрацювати з міською владою, щоб спільно створити простір, де люди, що були змушені покинути власні домівки, можуть зустрічатися, спілкуватися, ставати самостійнішими й будувати нові зв’язки», – зазначила Катерина Савицька очільниця польового офісу УВКБ ООН у Чернівецькій області.

Ініціатива була реалізована в партнерстві з Чернівецькою міською радою, яка профінансувала ремонт простору та забезпечила доступність для людей з інвалідністю, а ми, у свою чергу, надали ноутбуки, меблі, обігрівачі, кухонну техніку та швейні машини.

Тепер Центр проводитиме більше занять та майстер-класів для людей похилого віку, для осіб з інвалідністю, оскільки шість кімнат обладнані для студентів, де вони можуть вивчати нові мови, здобувати нові навички, психосоціальну підтримку та зміцнити відчуття приналежності до своєї громади.

Відкрили оновлене та розширене приміщення денного перебування для осіб похилого віку за адресою: м. Чернівці вул. Садовського, 8.