Skip to main content
ІнтеграціяМожливостіПідтримка громад

До Всесвітнього дня вишиванки в Івано-Франківську відбудеться культурно-просвітницький захід «Українська культура в об’єктиві

By 15 Травня, 2024No Comments

Благодійний фонд «Рокада» запрошує всіх бажаючих долучитися до культурно-просвітницького заходу «Українська культура в об’єктиві», який має на меті підкреслити значення традиційного українського одягу та сприяти поглибленню розуміння та зацікавленості українською культурою.

Захід відбудеться 16 травня (четвер) об 11:00 та завершиться о 13:00.

Місце проведення – Фортечна галерея “Бастіон” за адресою: м. Івано-Франківськ, Фортечний провулок, 1. 

Подія передбачає виставку фотопортретів 15 жінок та дівчат з числа внутрішньо переміщених осіб в українському етноодязі з різних регіонів з акцентом на кептар. 

“Головною ідеєю заходу є підвищення рівня усвідомлення та зацікавленості українською культурою серед учасників, а також передача цінностей та краси традиційного українського одягу наступним поколінням”, – зазначає регіональний координатор Благодійного фонду “Рокада” у Івано-Франківській області Святослав Лахоцький. – Спільна робота над проєктом допомогла нашим героїням з числа внутрішньо переміщених осіб не лише відчути багатий світ українських традицій, а й комфортніше інтегруватися та познайомитися з культурним життям і цінностями Івано-Франківщини, а також пізнати специфіку народного регіонального одягу”.

Програма заходу включає:

  • Фотопрезентацію 15 знімків жінок з числа ВПО у вишиванках та кептарях, а також  урочисте представлення знімків на мольбертах;
  • Виступи дітей, які виконають пісні та танці української культури;
  • Етнографічну частину заходу, на якій експерти розповідатимуть про кептарі та вишиванки;
  • Майстер-класи для дітей, що дозволять їм самостійно долучитися до традиційного мистецтва.

Благодійний фонд «Рокада» запрошує всіх зацікавлених приєднатися до заходу «Українська культура в об’єктиві», щоб разом відзначити Всесвітній день вишиванки та спільно відкрити для себе красу та цінність української культури.