Skip to main content
ІнтеграціяМожливостіПідтримка громад

Понад 500 літрів щирого борщу приготували у семи регіонах України: як це було?

By 26 Вересня, 2023No Comments

Понад 500 літрів щирого борщу приготували у семи регіонах України: благодійний фонд «Рокада» та вимушені переселенці борщували під час об’єднуючого кулінарного фестивалю

Протягом вересня представники регіональних осередків БФ «Рокада» у Хмельницькій, Львівській, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій та Рівненській областях  разом із внутрішньо переміщеними особами провели смачний фестиваль єднання «Щирий борщ». Загалом, приготували понад 500 літрів цієї страви у всіх регіонах. 

 

Відео: Суспільне Івано-Франківськ

Основна мета фестивалю «Щирий борщ» це єднання та комфортна інтеграція внутрішньо переміщених осіб, їх знайомство з кулінарними особливостями регіону. Вимушені переселенці та місцеві мешканці кожного із представлених регіонів спільно готували від 70 літрів борщу. І в кожній області його рецепт відрізнявся. До прикладу, на Галичині, додавали у страву гриби й чорнослив. На Прикарпатті робили гуцульський борщ із білого буряка. Але всюди цей борщ щирий, адже готували його з любов’ю та знаною в усьому світі гостинністю.

Відео: Суспільне Луцьк

Ініціатива благодійного фонду «Рокада» «Щирий борщ» стартувала з Хмельницької області. Сотні мешканців понад 20 місць компактного проживання для вимушених переселенців візьмуть участь у безкоштовному заході. 

«Для нас дуже важливо було створити саме такий відпочинковий формат заходу, під час якого людям не потрібно вирішувати якісь проблеми, завдання, а просто неформально спілкуватися за приготуванням страви, — пояснила соціальна працівниця благодійного фонду «Рокада» у Хмельницькій області Анастасія Огороднік.  — Окрім того, ми наочно показали, що вимушені переселенці — активні, цікаві люди, які приносять щось нове та корисне для місцевості, де мешкають».

Відео: TV7plus Телеканал Хмельницького. 

Окрім безпосередньо готування борщу, на гостей фестивалю очікували тематичні квести, а також зони відпочинку та розваг для наймолодших.

Відео: ITV media group