Skip to main content
ІнтеграціяМожливостіПідтримка громад

“Українська культура в об’єктиві”: День вишиванки в Івано-Франківську

By 16 Травня, 202430 Травня, 2024No Comments

Сьогодні, до Всесвітнього Дня вишиванки, Благодійний фонд “Рокада” у франківській фортечній галереї “Бастіон” організував культурно-просвітницький захід “Українська культура в об’єктиві”.

Моделями, які одягнули старовинні вишиванки, стали 15 жінок з числа внутрішньо переміщених осіб. Одна з них – працівниця нашого Фонду – харків’янка Олена Закревська, переїхала до Івано-Франківська у 2022 році. Жінка одягнулася в борщівську сорочку з Тернопільщини, якій вже понад сотня років:

“У мене завжди була чітка проукраїнська позиція. Хоч це не дуже прийнято тоді було, вдома я носила вишиванку при кожній нагоді: на День Незалежності, на Шевченківські дні, на самодіяльність. Але це були сучасні вироби, а коли ти вдягаєш, вишиванку, якій 100 років — ти шкірою відчуваєш, що на тобі 100 років історії. А ще, я завжди думала, що хустки мені не личать, а виявляється, що дуже навіть личать. Саме у Франківську я зрозуміла значення слова “вбиратися”. Вбрання… Одразу відчувається оця урочистість”, — пригадує Олена Закревська.

Весь представлений на виставці одяг – це приватна колекція реставратора і кушніра Михайла Вінтонюка. Половину всього він купив у людей, а решту – пошив сам. Автор представив 15 костюмів з різних регіонів, зокрема з Косівщини, Верховинщини, Коломийщини, Тернопільщини тощо.

Відвідувачі могли побачити виступи творчих колективів, взяти участь у дитячих майстер-класах та почути цікаві історії від етнографа.

В такі моменти дійсно розумієш, що українці – неймовірно красива, сильна та незламна нація, яка береже традиції свого роду та вплітає їх у майбутні покоління!