Skip to main content

Відкриття “Центру денного перебування дитини та адаптації внутрішньо переміщених осіб” у місті Сквира!

Днями відбулось офіційне відкриття простору, спільна робота над яким тривала з осени минулого року.  В рамках проєкту підтримки громад планувалось створення інтеграційних просторів в громадах, які прийняли на себе велику кількість внутрішньо переміщених осіб. 

І на сьогоднішній день в приміщенні Центру надання соціальних послуг створений простір має дві рівноцінні кімнати. Одна з кімнат – центр денного перебування дитини, а інша – створена для дорослих, для адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб. 

Саме такий формат простору передбачає залучення різних вікових категорій задля зручності та комфортної інтеграції дітей та їх батьків. Планується, що в кімнаті для дорослих буде відбуватися проведення різноманітних інтеграційних заходів для громади внутрішньо переміщених осіб, в той час кімната для дітей буде допомагати в інтеграції та спілкуванні дітей, категорії внутрішньо переміщені. 

На відкритті простору були присутні Сквирській міський голова Валентина Петрівна, представники місцевої влади, та голова ради внутрішньо переміщених осіб Аліна Сопіженко. 

Пані Аліна, яка наразі є головою ради внутрішньо переміщених осіб, поділилась своєю історією: “Перебуваючи закордоном з дитиною і допомагаючи українцям на відстані, зрозуміла, що хочу бути корисною вдома, в Україні. І я рада, що зараз маю змогу працювати та платити податки для своєї країни”.

“Для дітей, які також є внутрішньо переміщеними особами, дуже важливо знаходитись в колі таких самих дітей,” – зазначає Аліна Сопіженко, – “тому що наразі в них є спільне, те, що їх об’єднує. І хоча всі тимчасово перебувають далеко від дому, я вірю, що всі ми повернемось додому”.

Крім урочистої частини відкриття простору, спеціалістками нашого Фонду були проведені й активності для запрошених гостей. В дитячій кімнаті були організовані активності для дітей, ігри та спілкування. В той час, як їх батьки, дорослі, відвідали лекцію в просторі поруч. 

Рокада – підтримка, яку відчуваєш серцем!

Проєкт реалізується за підтримки UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні .