Skip to main content

У Всесвітній день біженців, який відзначається щороку 20 червня, в 11 областях нашої країни звучали історії біженців та внутрішньо переміщених осіб.

В цей день Благодійний фонд «Рокада» разом з представниками УВКБ ООН та партнерами вкотре нагадали світу та місцевим жителям про толерантність, співчуття та людяність до тих людей, які змушені були покинути власні домівки, країни, міста.

«Ми кожного року збираємося проводити такі великі події задля того, аби привернути увагу всіх громадян до долей біженців і внутрішньо переміщених осіб, як і

відзначається в цьому світі в цей день. І от сьогодні в цьому парку ми організували виставку з фотографіями тих біженців і внутрішньо переміщених осіб, які є для нас прикладом саме сили духу. Тому що ми всі в якийсь час можемо втратити ту силу, трішки засумувати, але от такі приклади життєстійкості вони дуже надихають», – сказала Голова Правління БФ “Рокада” Наталія Гуржій, відкриваючи виставку в місті Київ.

Аудіовізувальна виставка являє собою шість стендів із зображенням портретів ВПО і біженців, історії яких можна дізнатися, відсканувавши QR- коди, розміщені на стендах.

Це 6 унікальних життєвих історій внутрішньо переміщених осіб та біженців, які пройшли шлях від пошуку нового дому до успішної інтеграції в незнайомих містах. Вимушені переселенці з Сумщини, Луганська, Херсона, біженці з Таджикистану, Ірану, Саудівської Аравії у своїх аудіо історіях розказують про власний досвід пошуку себе, періоду адаптації та життєві перемоги. Вони діляться пережитими емоціями та тим, що дає сили триматися і досягати успіхів у складні часи.

Познайомитись з історіями тих, хто не ставить життя на паузу, також має змогу кожен з вас: «Переміщені долі: історії мужності та сили духу».

На заходах рокадівці проводили майстер-класи та арт терапевтичні заходи для дітей та дорослих, організували показ фільму про біженців, влаштували виставку хіджабів та іншого традиційного одягу різних народів, а також писали слова підтримки для тих людей, які покинули рідні домівки.  Окрім того, присутні біженці та внутрішньо переміщені особи мали можливість отримати безоплатні юридичні й психологічні консультації від фахівців Фонду.

Світ, у якому є місце для біженців та ВПО!

#WithRefugees #RefugeeDay #WorldRefugeeDay #WithRefugees #ПідтримуюБіженців #ВсесвітнійДеньБіженців