Skip to main content
ІнтеграціяМожливостіПідтримка громад

За участі керівників близько 60 громад з 9 областей України, міського голови Києва Віталія Кличка відбулися засідання Секцій Асоціації міст України з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад

By 13 Березня, 2024No Comments

За участі керівників близько 60 громад з 9 областей України, міського голови Києва Віталія Кличка відбулися засідання Секцій Асоціації міст України з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад.

Війна триває, і на жаль, все більше людей вимушені залишати свої домівки та будувати життя у новому місці як внутрішньо переміщені особи. З різними викликами та проблемами зіштовхуються і ті, хто вирішив залишитися вдома, — в деокупованих чи тимчасово окупованих громадах.

Зустріч покликана вирішити проблеми, які стоять перед мешканцями (переселенцями) з поки ще окупованих територій та готуватися до відновлення громад одразу після їх звільнення. А рокадівці в свою чергу, враховуючи багаторічний досвід роботи, поділилися власними думками, планами та розробленими програмами.

«Для того, щоб біженці та внутрішньо переміщені особи відчували себе комфортно, потрібно аби не лише громада рухалась назустріч, але й ВПО робили свій внесок. Звичайно, кожен думає, що незабаром повернеться додому, тому й не шукає роботу чи житло, адже такою є людська психологія…Люди починають це робити тоді, коли розуміють, що їм тут раді, що це їхній другий дім, що їм не потрібно їхати додому під обстріли, чи за кордон на заробітки, бо вони вже є частиною громади. Адже той, хто не зможе повернутися в Маріуполь, може стати частиною Чернівців або ж Львова.

У Благодійному фонді «Рокада» близько 400 працівників і 60% з них — внутрішньо переміщені особи. І ці люди хочуть допомогти тим, хто опинився у такій же ситуації. Ми зустрічаємо евакуаційні потяги, супроводжуємо людей з інвалідністю, впроваджуємо нові проєкти та програми у співпраці з місцевими громадами, адміністраціями, Міністерством соціальної політики, Міністерством реінтеграції», – наголосила Голова Правління Благодійного фонду «Рокада» Наталія Гуржій.

Представники нашого Фонду активно налагоджують партнерство з Департаментом соціальної політики КМДА та Київською міською радою. Зазначимо, що незабаром планується побудова новітнього хабу для біженців, ВПО, шукачів додаткового захисту та осіб без громадянства. «Рокада» вже представила майбутній проєкт на загал, що викликало неабиякий захват! Гуртуємося і працюємо на результат заради людей.